Zalm met broccoli courgette purree en botersaus
Dit ga je klaarmaken:
Recept beschrijving
Verse zalmmoot met broccoli courgette purree overgoten met een heerlijke botersaus.
Benodigde ingrediënten voor 2 personen
- 2 zalmmoten (300 gr)
- 300 gr broccoli
- 1 middelgrote courgette (250 gr)
- 1 teentje knoflook
- 2 eetl roomkaas (of crème fraîche)
- 1 eetl roomboter
- Peper en zout
- Optioneel: viskruiden of zalmkruiden
- Optioneel: snufje nootmuskaat of wat geraspte Parmezaanse kaas
Botersaus
- 1 eetl roomboter
- 1 eetl citroensap
- 2 eetl room (kook of slag)
Bereiding
- Let de zalm een half uur voordat je gaat koken alvast uit de koelkast.
- Breng een pan met een klein laagje water aan de kook. Voeg de broccoli en courgette toe. Kook ze in 8–10 minuten gaar, tot alles zacht is. Giet af en laat goed uitlekken of laat 2–3 minuten uitstomen zonder deksel, dit voorkomt een waterige puree (vooral door de courgette).
- Bak ondertussen de zalm in de roomboter, ik hou 3 minuten aan per kant, gebruik eventueel wat viskruiden of zalmkruiden als je dat lekker vindt. Leg de zalm daarna in zilverfolie terwijl je verder gaat met de purree.
- Doe de groenten in een blender, keukenmachine of gebruik een staafmixer. Voeg de knoflook en roomkaas toe (of crème fraîche). Pureer tot een gladde, romige massa. Breng op smaak met zout, peper en eventueel nootmuskaat en/of geraspte Parmezaanse kaas.
- In de pan waar je de zalm hebt gebakken, voeg je de ingrediënten van de botersaus toe en roer goed door elkaar. Laat even pruttelen.
- Leg de purree op je bord, daarop de zalm en daaroverheen de botersaus.
Voedingswaarden per persoon
- Kcal 540
- Koolhydraten 9.4 gram
- Vetten 37.6 gram
- Eiwitten 38.5 gram
- Vezels 5.5 gram
Tip voor variatie:
Voeg nog wat extra kruiden toe aan de purree, zoals basilicum of peterselie of wat citroenrasp voor een frisse smaak. Je kunt ook witvis gebruiken i.p.v. zalm of een kipfilet als je niet van vis houdt.
Benieuwd naar meer van deze gezonde koolhydraatarme recepten? Bekijk dan mijn kookboeken of kijk eens op mijn instagram @gezonderecepten of mijn Facebook pagina Koken met Lisa
Vind je dit een lekker recept? Deel het met je vrienden:
Interessante artikelen voor een koolhydraatarme levensstijl:
Recept: Vitello tonato salade
Deze vitello tonato salade is echt favoriet, vult goed en hij staat zo op tafel. Heerlijk als lunch maar zeker ook als diner!
Lees hier verder: Vitello tonato salade
Recept: Rosbiefrolletjes
Rosbiefrolletjes, een super simpele en snelle lunch of snack!
Lees hier verder: Rosbiefrolletjes
Recept: Moccachino mousse taart
Deze is moccachino mousse taart is niet alleen heerlijk, maar ziet er ook prachtig uit!
Lees hier verder: Moccachino mousse taart
Ga terug naar alle koolhydraatarme recepten