Gehakt muffins met champignons en spek

Recept beschrijving

Deze gehaktmuffins met champignons en spek zijn super lekker en het grote voordeel je kan ze ook meenemen en koud eten, echt een top receptje!

Door: Lisa @ https://www.koolhydraatarmdieet.nl/
recepten/gehakt-muffins-met-champignons-en-spek

Voor koolhydraatarme producten, kijk je op www.Lisakookt.nl

Benodigde ingrediënten voor 6 muffins

  • 500 gram gehakt
  • 300 gram champignons
  • 6 ronde plakjes bacon/ontbijtspek
  • 1 sjalot
  • 5 gram verse peterselie
  • 2 tenen knoflook
  • 1 eetlepel Italiaanse kruiden (webshop)
  • 1 eetlepel vleeskruiden (webshop)
  • 1 eetlepel (kruiden)roomboter
  • Peper en zout

gebruik voor dit recept onze handige muffinbakvorm!

Bereiding

  1. Verwarm de oven op 180 graden.
  2. Snijd de champignons in zo klein mogelijke stukjes. Snipper de sjalot, pers de tenen knoflook en hak de verse peterselie fijn.
  3. Meng het gehakt met de Italiaanse kruiden, vleeskruiden, peper en zout.
  4. Verwarm een koekenpan met de (kruiden)roomboter en bak hierin de champignons tot ze geslonken zijn. Voeg dan de sjalot, knoflook, peterselie, peper en zout toe en bak nog enkele minuten mee. Zet dan het vuur uit en laat afkoelen.
  5. Verdeel het gehakt in 6 gelijke delen en bekleed hiermee 6 muffinvormpjes. Verdeel het gehakt over de bodem en randen van de muffinvormpjes en druk goed aan.
  6. Verdeel de gebakken champignons over de gehaktbakjes en vouw eventueel de randen gehakt een beetje om.
  7. Leg boven op de ronde plakken ontbijtspek en druk goed aan. Zet de gehakt muffins nu 25 tot 30 minuten in de oven op 180 graden.

Voedingswaarden per muffin

  • Kcal 255
  • KHD 1 gr
  • Vetten 19.6 gr
  • Eiwitten 18.2 gr
  • Vezels 1.1 gr

Probeer ook eens deze andere recepten van Lisa

Witlof met ham en kaassaus uit de oven

Witlof met ham en kaassaus uit de oven

Lekker Hollands, want daar houden jullie toch zo van! Met deze witlof met ham en kaassaus zet je een heerlijke maaltijd op tafel en krijg je ook nog eens wat vitaminen binnen! Serveer dit gerecht bijvoorbeeld met een lekkere salade of gekookte brocco

Grieks gevulde kipburgers met salade en knoflooksaus

Grieks gevulde kipburgers met salade en knoflooksaus

Uit één van mijn favoriete keukens, deze Grieks gevulde kipburgers met salade en knoflooksaus.

Pittige pompoensoep

Pittige pompoensoep

Dé all time favorite! Pittige pompoensoep. Het is niet alleen lekker, er zitten ook zoveel gezonde voedingsstoffen in. Houden jullie ook zoveel van pompoen?! Met dit recept kan je vanaf nu de perfecte pompoensoep maken. Een combinatie tussen een lek

Protein peanutbutter choco balls

Protein peanutbutter choco balls

Ik had zo'n zin in chocolade en pindakaas dat ik mijn keuken inging om deze heerlijke protein balls te maken! En wat is dit een lekkere combinatie pindakaas en chocolade, zijn jullie het met me eens?

Benieuwd naar meer van deze gezonde koolhydraatarme recepten? Kijk dan eens op mijn Instagram @gezonderecepten of mijn Facebook pagina Facebook.com/kokenmetlisa