Chocolade kwarktaart met gekarameliseerde pecannoten

Recept beschrijving

Deze chocolade kwarktaart met gekarameliseerde pecannoten is echt té lekker, makkelijk om te maken en ook je visite kan meesmullen. 

Door: Kim @ https://www.koolhydraatarmdieet.nl/
recepten/chocolade-kwarktaart-met-gekarameliseerde-pecannoten

Voor koolhydraatarme producten, kijk je op www.Lisakookt.nl

Benodigde ingrediënten voor 1 taart

Bodem 

Vulling 

Topping 

  • 50 gram pecannoten
  • 20 gram erythritol
  • 20 gram pindakaas (webshop)

Bereiding

  1. Bodem: verwarm de heteluchtoven voor op 170 gram. Meng alle ingrediënten samen en bekleed een taartbodem (18/20cm) met bakpapier. Druk het deeg hierin uit en zet in de oven voor ongeveer 20 min. Laat daarna volledig afkoelen.
  2. Vulling: week de gelatineblaadjes in koud water voor 15 min. Meng de kwark, erythritol poeder, whey, cacaopoeder en flavin tasty samen in een mengkom en klop goed door zodat er geen klontjes ontstaan. Hak de pure chocolade in stukjes en meng deze er doorheen. Voeg als laatste de pindakaas erdoorheen.
  3. Verwarm een laagje water in een pannetje en laat hier de gelatine blaadjes in oplossen. Voeg al mixend toe aan je beslag en schenk over de bodem heen. Zet voor 2 uur in de koelkast.
  4. Topping: verwarm een koekenpan en hak de pecannoten fijn en voeg deze toe aan de pan, samen met de erythritol. Laat het karamelliseren en schenk daarna over een bakpapier en laat afkoelen. Zodra ze afgekoeld zijn, breek je het in kleine stukjes en verdeel je het over de vulling aan de buitenrand heen.
  5. Verwarm de pindakaas even in de magnetron en schenk over het midden van de taart en maak een swirl. Zet weer voor 3 uur in de koelkast.

Voedingswaarden per puntje (55 gr)

  • Kcal 172
  • KHD 3.1 gr
  • Vetten 13.9 gr
  • Eiwitten 7.7 gr

Probeer ook eens deze andere recepten van Lisa

Rosbief carpaccio met sla, dressing en parmezaanse

Rosbief carpaccio met sla, dressing en parmezaanse

Een heerlijk eenvoudig koolhydraatarm recept, gebakken ei met groente en ham. Ideaal als snel ontbijt, meenemen als lunch en vele variaties mogelijk

Salty peanut caramel fudge

Salty peanut caramel fudge

Salty peanut caramel fudge, weer een heerlijk easy receptje wat je in een handomdraai op tafel hebt staan.

Courgetti met pesto en kipgehaktballen

Courgetti met pesto en kipgehaktballen

Courgetti is het perfecte alternatief voor spaghetti! Het is koolhydraatarm, glutenvrij en zit vol vitamines. Met een spiraalsnijder kun je dunne slierten maken.

Luchtige chocolademousse

Luchtige chocolademousse

Deze heerlijke luchtige chocolademousse zal je zeker lekker vinden, als toetje of als ontbijt!

Benieuwd naar meer van deze gezonde koolhydraatarme recepten? Kijk dan eens op mijn Instagram @gezonderecepten of mijn Facebook pagina Facebook.com/kokenmetlisa