Blauwe bessen plaattaart

Recept beschrijving

Deze blauwe bessen plaattaart, is heerlijk van smaak en kan als ontbijt, toet of zo maar tussendoor! Je kunt ook ander rood fruit gebruiken als je niet zo van blauwe bessen houdt. 

Door: Lisa @ https://www.koolhydraatarmdieet.nl/
recepten/blauwe-bessen-plaattaart

Voor koolhydraatarme producten, kijk je op www.Lisakookt.nl

Benodigde ingrediënten voor 12 personen

Ingrediënten topping

  • 150 gram blauwe bessen (diepvries)
  • 40 gram amandelmeel (webshop)
  • 20 gram roomboter
  • 15 gram erythritol (webshop)
  • 5 gram kokosmeel (webshop)
  • 1 eetlepel amandelschaafsel
  • ½ theelepel vanillearoma of ½ mespuntje vanillepoeder (webshop)
  • Snuf zout
  • Optioneel: erythritol poeder (webshop)
  • Optioneel: verse munt

Bereiding

  1. Verwarm de oven op 170 graden en zorg dat de roomboter op kamertemperatuur is.
  2. Meng eerst de droge ingrediënten van de bodem, dus het amandelmeel, erythritol, kokosmeel, psylliumvezels, bakpoeder, vanillepoeder en snuf zout door elkaar en zet even aan de kant.
  3. Meng nu de natte ingrediënten van de bodem, dus de roomboter, roomkaas, eieren en als je vanillearoma gebruikt, het vanillearoma. Mix met een handmixer tot een egale massa.
  4. Voeg nu stap 2 en 3 samen in een kom en mix alles nog even goed door elkaar met een handmixer of keukenmachine.
  5. Bekleed een vierkante bakvorm of bakplaat met opstaande randen met bakpapier en verdeel hier het beslag overheen. Druk met de achterkant van een lepel aan, zodat het overal ongeveer even dik is.
  6. Verdeel de blauwe bessen over de bodem en druk een beetje aan. Maak nu de rest van de topping door het amandelmeel, roomboter, erythritol, kokosmeel, vanille en zout tot een korrelig deeg te mengen.
  7. Verdeel de deegkruimels over de blauwe bessen, druk een beetje aan en verdeel daaroverheen de geschaafde amandelen.
  8. Zet de plaattaart nu ongeveer 20 tot 30 minuten in de oven op 170 graden. Garneer eventueel nog met wat erythritol poeder en/of wat verse munt.

Voedingswaarden per persoon/portie

  • Kcal 182
  • KHD 2.9 gr
  • Vetten 16.2 gr
  • Eiwitten 5.5 gr
  • Vezels 2.3 gr

Probeer ook eens deze andere recepten van Lisa

Vitello tonato salade

Vitello tonato salade

Deze vitello tonato salade is echt favoriet, vult goed en hij staat zo op tafel. Heerlijk als lunch maar zeker ook als diner!

Salade met gegrilde kikkererwten

Salade met gegrilde kikkererwten

Dit is een lekkere frisse vegetarische. Ik heb kikkererwten gevonden die maar 8,6 gram koolhydraten per 100 gram i.p.v. rond de 15 gram koolhydraten per 100 gram: Valle del sole Chick peas. Maakt ze nog steeds niet koolhydraatarm, maar ze zijn wel on

Watermeloen pizza

Watermeloen pizza

Een watermeloen pizza is eenvoudig te maken en lekker. Deze versie is koolhydraatarm en dus geschikt in het koolhydraatarm dieet

Gezonde chocolademousse

Gezonde chocolademousse

Een heerlijk koolhydraatarm recept voor gezonde chocolademousse. Deze chocolademousse is ook nog eens plantaardig, dus ook geschikt voor vegans.

Benieuwd naar meer van deze gezonde koolhydraatarme recepten? Kijk dan eens op mijn Instagram @gezonderecepten of mijn Facebook pagina Facebook.com/kokenmetlisa